Komunikaty

Post Image
28 sierpień 2017

To ostatni moment, by podjąć się kształcenia zawodu technik farmaceuta!


„Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczącej klasyfikacji zawodów szkolnictwa wyższego, od roku szkolnego 2018/2019 zawieszona zostanie rekrutacja kandydatów na kierunek technik farmacji.”

To ostatni moment, by zacząć naukę na kierunku technik farmaceutyczny, w szkołach policealnych i medycznych – będących atrakcyjną alternatywą dla nauki na długotrwających studiach na uczelniach wyższych. Wraz z końcem roku szkolnego 2017/2018, by zdobyć zawód związany z farmacją, niezbędne będzie odbycie 5-letnich studiów magisterskich.

Co na te zmiany obywatele i środowiska farmaceutyczne? Niewątpliwie budzą one różne emocje wśród społeczności. Przeciwnicy ustawy sądzą, że taka ingerencja w rynek farmaceutyczny zaburzy jego równowagę, co odczują sami pacjenci korzystający z usług aptecznych. Według nich, za jakiś czas, przez wydłużenie okresu szkolenia farmaceutów na uczelniach, zabraknie pracowników wykwalifikowanych do pracy w aptekach.

Wśród szumu opinii i emocji związanych ze zmianami w szkolnictwie polskim jedno jest pewne. Jeśli chcesz zostać technikiem farmacji w ciągu dwóch lat, to jest ostatni moment!

Policealna
Szkoła Farmaceutyczna
technik farmaceutyczny / 2 lata / bezpłatnie
Przejdź do szkoły
Top